Mindenkinek ki kell alakítania egy alapruhatárat, amely nem feltétlenül egyezik a szekrény teljes tartalmával. Az alapruhatár az, amelyből bármikor fel tudsz öltözni minden stressz nélkül, akár hétfőtől hétfőig.Az alapruhatárat alapruhák alkotják, amelyek távolról sem unalmas ruhadarabokat jelentenek, sőt.
Ahhoz azonban, hogy sikeresen kialakítsd alapruhatáradat, figyelembe kell venned néhány szempontot: életviteledet, személyiségedet, korodat, alkatodat , ízlésedet és persze pénztárcádat.
Az alapruhatár olyan biztonságérzetet kelt benned, amelynek segítségével gond nélkül tudod kihozni magadból a legjobbat napról napra.
Nem ismerlek, így nem tudom innen a távolból pontosan megállapítani, hogy milyen alapruhatárra van szükséged.
Nyilván más eset, ha naponta tárgyalásokra jársz, mintha aerobik edzőként dolgozol. Vannak olyan nők, akik sohasem vennének fel egy farmert, mások abban érzik legjobban magukat.Neked kell hát megállapítanod, hogy mit veszel be az alapruhatáradba. Ha nem tudsz megbirkózni a kérdéssel, még mindig fordulhatsz segítségért egy öltözködési tanácsadóhoz.
De megpróbálok néhány általános gondolattal segíteni neked, hogy elindulj. Nehogy azt gondold, hogy egy alapruhatár összerakása ripsz ropsz, néhány óra alatt megoldható.
Csak elmész vásárolni és össze is szeded a szükséges darabokat? Ne is álmodj róla! Olyan ez, mint a lakás dekorálása.
Csak lassan, apránként lesz teljesen olyan, amilyennek szeretnéd. Fel kell kutatnod, rá kell bukkannod azokra a darabokra, amelyek különlegessé teszik, amelyek tökéletesen beleilleszkednek. Nem is beszélve a kiegészítők keresgéléséről, na az igazán sok időt vesz igénybe.
Annyit olvastál már stílusokról, mindent tudsz az alkatodról, ismered az időbeosztásodat, biztos vagyok benne, hogy sikeresen összeállítod alapruhatáradat.
A ruhadarabok, amelyek közül választanod kell:
fehérnemű
blézer, kabát
badrág
szoknya
kosztüm
ruha
ing
pulóver, kardigán
póló
cipő
táska
egyéb kiegészítők
Ahhoz, hogy maximálisan kihasználj két alsó részt, nadrágot, vagy szoknyát legalább három hozzá illő felsőrészt kell találnod.
Minél kevesebb szín van az alapruhatáradban, annál könnyebb lesz felöltöznöd és párosítanod a ruhadarabokat.
A pénztárcádat is vedd figyelembe amikor kialakítod az alapruhatáradat. Hogyan is tehetnél másképp, ugye? De ne hidd, hogy mindig a legolcsóbb ruhadarabokkal jársz a legjobban. Ha megfigyeled, hogy egy ruhadarabot hány alkalommal tudsz felvenni, akkor kapod meg igazán, hogy megérte-e az árát, vagy nem. Hosszú távon a minőségi darabok sokkal jobban megtérülnek, mint az olcsóbb, de rosszabb minőségűek.
Ha a munkahelyeden minden nap elegánsan kell megjelenned, a heti munkaórák számát oszd el kettővel és így megkapod a szükséges ruhák minimum darabszámát. Vagyis ha 40 órát dolgozol hetente, akkor minimum 20 db ruhadarabra lesz szükséged a kiegészítőkön kívül. Hogy melyek ezek, az nagyban függ a munkahelyedtől is, de íme egy példa:
1 kabát, amelyet mindennel fel lehet venni
2 blézer, semleges színű, különböző
3 nadrág kényelmes és praktikus
2 szoknya
4 póló
3 ing
3 top
2 pulcsi
Ha kevesebb órát dolgozol, mint 40, akkor sem érdemes ezt a minimumot lecsökkenteni. Ha azonban többet dolgozol ennél, akkor növelned kell a ruhadarabok számát.
Mindehhez minimum 2 cipőd kell hogy legyen és egy táska.
Ugyanilyen módon kell kalkulálnod életed más területein is a minimálisan szükséges ruhadarabokat.
Egyelőre ennyi, nemsokára részletesen is átvesszük a ruhadarabokat.